تبلیغات
اقلیم شناسی طوفان های گرد و غباری

اقلیم شناسی طوفان های گرد و غباری
Dust Storm Climatology 
لینک دوستان
این مطلب را با اجازه آقای دکتر حسنی از سایت ایشان(تغییرات اقلیمی) درج می کنم:

- دو روز است در مورد نشستن ریزگردها بر پوشش برف کشور می نویسم. در مطالب قبلی اشاره کردم که بر اساس مطالعات انجام شده گرد و غبار می تواند با کدر کردن سطح پوشش برفی باعث افزایش دمای آن و در نتیجه افزایش سرعت ذوب شدن پوشش های برفی شود که پیامدهایی چون بی نظمی در جریان آب ناشی از ارتفاعات، بروز سیل و در بلندمدت کم آبی را به همراه خواهد داشت. نمونه ی ثبت شده و مطالعه شده ی این موضوع در ایالات متحده اینجا است.

هنوز از هیچ چیز مطمئن نیستم اما سعی می کنم از گوشه و کنار فرصتی پیدا کنم و بیشتر در این مورد بخوانم و بنویسم. تصویر زیر یک انیمیشن با دو فریم است که شرایط پوشش برف زاگرس را در سی فروردین سال گذشته و سی فروردین امسال مقایسه می کند. هنوز صد در صد مطمئن نیستم که لایه کمرنگی که بر روی سطح برف مشاهده می شود ریزگرد باشد اما دلیلی هم برای ردش ندارم. دیروز نمایی از پوشش برف البرز هم تهیه کردم که شرایط مشابهی داشت و سعی می کنم تا پایان وقت امروز روی سایت قرارش دهم. باید در مرحله ی بعد نمایی از پوششی منطقه ای را که تحت تاثیر نبوده فراهم کنم تا بشود مقایسه ی بهتری انجام داد.


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 12 بهمن 1390 ] [ 03:06 ب.ظ ] [ محمود خسروی ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

طوفان های گرد وغباری در سالهای اخیر در کانون توجه اقلیم شناسان قرار گرفته است.با توجه به اهمیت این پدیده در سلامت جوامع انسانی و محیط زیست این پایگاه تلاش دارد زمینه علمی را برای اطلاع رسانی و استفاده از آخرین روش های مطالعه این پدیده فراهم آورد.استفاده از مطالب این پایگاه با ذکر مآخذ برای عموم آزاد است.
این وبگاه مسئولیتی در مقابل مندرجات درج شده در پیوند های وابسته به سایت های دیگر ندارد.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تماس با ما

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس


Google

در انجمن ایرانی اقلیم شناسی
در كل اینترنت
تماس با ما